Tűzvédelmi előadó képzés – Tűzvédelmi előadókra az élet számos területén szükség van, ezért a szakma képzett munkavállalói jó kilátásokkal jelennek meg a munkaerőpiacon. Az emberek biztonsága minden munkahelyen, intézményben a legfontosabb tényező, ezért az Ön munkája is az lesz, amennyiben jelentkezik Tűzvédelmi előadó szakmai képzésünkre. A tűzvédelem területén kiemelkedő tapasztalattal rendelkező oktatóink mindenben segíteni fogják.
0%-os kamattal. Bővebb információt IDE KATTINTVA talál.
AJÁNLATKÉRÉS
✓ Gyakorlat mindenek előtt: Az új szakmai képzések egyik legfőbb előnye, hogy gyakorlatiasabbak az OKJ képzéseknél
✓ Többféle időbeosztás, család és munka mellett is elvégezhető képzések
✓ Oktatóink elismert, gyakorló szakemberek
✓ Részletfizetés, kedvező fizetési lehetőségek
✓ Augusztusban 3 hét nyári szünet
✓ Belvárosi oktatási helyszínek
✓ Ha Önnek számít az oktatók felkészültsége, a tananyag minősége, a szervezők közreműködése, akkor a legjobb helyen jár!
MIVEL FOGLALKOZIK A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ?
Tűzvédelmi előadóként az Ön feladatai közé tartozik a különféle gazdálkodó szervek, létesítmények tűzvédelmével kapcsolatos szakfeladatok ellátása. Ilyen többek között a tűzvédelmi viszonyok értékelése, tervezése, szabályozása, és a végrehajtás ellenőrzése. A tűzvédelmi szakember gondoskodik a tűzvédelmi eszközök rendszeresítéséről, a műszaki eszközök bevethetőségéről, az eszközök műszaki állapotáról, mely tűzoltási célt szolgálnak.
Feladatai közé tartozik továbbá
- a tűzvédelmi igazgatási tevékenység,
- a tűzvédelmi nyilvántartások vezetése,
- az oktatás végzése,
- gyakorlatok szervezése és azok értékelése,
- a tűzvédelmi érdekek érvényesülésének ellenőrzése.



KIKNEK AJÁNLJOTT A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ SZAKMAI KÉPZÉS?
Azoknak, akik szívesen helyezkednének el a tűzvédelem területén, és olyan tudást keresnek maguknak, amely iránt napjainkban jelentős kereslet mutatkozik a munkáltatók részéről. A tűzvédelmi előadó egy felelősségteljes szakma, ami gyakorlójának biztos munkahelyet, stabil és méltányos fizetést jelent.
MEGÚJULÁS, NAGYOBB ÖNÁLLÓSÁG AZ ÚJ SZAKKÉPESÍTÉSI RENDSZERBEN
A mai kor szelleméhez mérten a megújult képzési rendszerben végzett szakemberek már kezdettől fogva képesek lesznek nagyobb önállóságra, felelősségre munkájukban, ahol használják a szakma digitális támogató programjait is.
Nemcsak arra van szükség, hogy a folyamatosan változó szabályokat megismerjék, elsajátítsák, hanem azon kompetenciák elsajátítására is, amik képessé teszik a szakembert a gyorsan változó IT világában otthonosan mozogni. Emellett önálló, megfontolt, gyors döntéseket hozzon, hatékony legyen és vállalja a felelősséget.
A szakmai képesítés vizsgájának fő eleme egy helyben készített önálló projektfeladat és ennek megvédése. Ez a vizsgatevékenység is mutatja, hogy az önállóság, felelősségvállalás kérdését állítja az új rendszer középpontba, hogy a jövő szakembereinek képzésével a szakma presztízsét növelje.
MIÉRT ÉRDEMES A MI TŰZVÉDELMI ELŐADÓ SZAKMAI KÉPZÉSÜNKET VÁLASZTANI?
Mert munkaterületükön elismert tanáraink hosszú ideje a megszokott magas oktatási színvonalon képzik és készítik fel vizsgájukra tanulóinkat, akik a megszerzett elméleti tudást és gyakorlati technikákat valós munkakörülmények között is kiválóan tudják majd alkalmazni. Számunkra kiemelten fontos a tudásanyag minősége, és az is, hogy oktatóink mindenben segítségére legyenek a tanfolyam résztvevőinek.
A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ FOGLALKOZTATÁSÁVAL KAPCSOLATOS RENDELETRŐL
A 2015. március 5-től hatályba lépett 9/2015 BM rendelet szerint kötelező tűzvédelmi szakembert foglalkoztatniuk többek között az iskoláknak, óvodáknak, idősotthonoknak, szállodáknak, irodaházaknak, illetve ipari és mezőgazdasági tevékenységet végző, több mint 100 főt foglalkoztató cégeknek!
Tűzvédelmi szabályzatot legalább középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy készíthet, módosíthat.
Azokban az esetekben, ahol jogszabály felsőszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy alkalmazását írja elő, tűzvédelmi szabályzat készítésére, módosítására felsőszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy jogosult.
TŰZVÉDELMI ELŐADÓ KÉPZÉS - ÁRAK ÉS TERVEZETT IDŐPONTOK
hétfő, szerda
17:30 - 20:45
6
192 000 Ft
38 400 Ft
4 x 38 400 Ft
Figyelem! A képzés díja nem tartalmazza a vizsga díját!

A tanórák az előre meghirdetett oktatási időpontokban zajlanak, valós idejű, élő online órák keretében. Ezekben az időpontokban az oktató és a tanfolyami résztvevők a Microsoft Teams felületre csatlakozva kommunikálnak egymással. Így az oktatóval és a csoport többi tagjával végig lehetőség van a kapcsolattartásra.
A tanfolyamokat megfelelő létszám esetén indítjuk, ennek hiányában a tervezett kezdési időpontot későbbi kezdésre módosítjuk!
A tűzvédelmi előadó képzés díját rendezheti utalással, bankszámlaszámunk: 11708001-20366780 Kérjük, hogy az átutalás megjegyzés rovatában szíveskedjen feltüntetni – a képzés pontos megnevezését és a képzésen résztvevő személy nevét.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ
Kérdéseivel forduljon bizalommal tanfolyamvezető kollégánkhoz!
Mudri Krisztina • + 36 1 887 2361 • +36 30 260 3825 • info@soterline.huA TŰZVÉDELMI ELŐADÓ SZAKKÉPESÍTÉSSEL ELLÁTHATÓ LEGJELLEMZŐBB MUNKATERÜLET, TEVÉKENYSÉG VAGY MUNKAKÖR LEÍRÁSA:
A tűzvédelmi előadó foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban vagy szolgáltatóként tűzvédelemmel kapcsolatos szakmai feladatokat lát el azoknál a gazdálkodó szervezeteknél, létesítményeknél, amelyekre a vonatkozó jogszabály legfeljebb középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy foglalkoztatását, illetve megbízását írja elő. Feladatai körében szakmailag előkészíti a tűzvédelemmel kapcsolatos, akár fejlesztésre irányuló, vezetői döntéseket és részt vesz azok végrehajtásának ellenőrzésében. A tűzvédelmi használati szabályokkal teljes mértékben tisztában van, a létesítés alapvető szabályait ismeri. Intézkedik a gazdálkodó szervezet, létesítmény tűzvédelmi helyzetének rendezéséről, szabályozásáról, tűzvédelmi dokumentumainak elkészítéséről és helyes kezeléséről papír alapon vagy elektronikus formában, a tűzvédelmi oktatással és szakvizsgával kapcsolatos feladatok ellátásával kapcsolatosan, a tűzvédelmi jogi és szakmai szabályok betartatásáról, valamint a hiányosságok megszüntetéséről. Tűzvédelmi oktatást tart, szervez. Tűzvédelmi gyakorlatokat tervez és értékel. Kapcsolatot tart az illetékes hatósággal. Szakkérdésekben a munkavállalókkal, valamint a külső partnerekkel kommunikál. Munkáját részben önállóan, részben vezetői iránymutatás mellett, valamint a hatósággal és a szolgáltatókkal együttműködve látja el. Tűz esetén intézkedik a gazdálkodó szervezet tűzjelzéssel, tűzoltással, mentéssel, valamint a tűzvizsgálattal kapcsolatos kötelezettségeinek, feladatainak jogszerű és szakszerű teljesítése érdekében.
A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ SZAKKÉPESÍTÉS TÁRSADALMI-GAZDASÁGI HASZNOSÍTHATÓSÁGÁNAK BEMUTATÁSA (MUNKAERŐ-PIACI RELEVANCIÁJA):
A tűzvédelmi szakmai képesítési követelményekről szóló jogszabály meghatározza azokat a feltételeket, amelyek figyelembevételével tűzvédelmi szakembert kell bevonni egy adott létesítmény tűzvédelmének biztosítása érdekében. Tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyt kell alkalmazni vagy megbízni többek között – a feltételeknek megfelelő – óvodáknak, általános iskoláknak, művelődési házaknak, színházaknak, szállodáknak, irodaházaknak, egészségügyi létesítményeknek, idős otthonoknak, áruházaknak, raktáraknak, bizonyos ipari és mezőgazdasági tevékenységet végző szervezeteknek is. Tűzvédelmi szabályzat készítésének kötelezettségét a tűzvédelemről szóló törvény írja elő, melyet legalább középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy készíthet, módosíthat. A középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyek számára elérhetővé válik a felsőszintű tűzvédelmi szakképesítést nyújtó tűzvédelmi főelőadó képzésen való részvétel is, amely hozzájárul a társadalmi szempontból szintén fontos felsőbb szintű szakemberek rendelkezésre állásához.
A TANFOLYAM ALAPADATAI
A képzés pontos megnevezése: Tűzvédelmi előadó
A képzés azonosítója: 10324017
Ágazat megnevezése: Rendészet és közszolgálat
A tanfolyam helyszíne: 1073 Budapest, Erzsébet krt. 7.
KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEK
A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ KÉPZÉS MEGKEZDÉSÉHEZ SZÜKSÉGES BEMENETI FELTÉTELEK:
- Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
- Szakmai előképzettség: nem szükséges
- Egészségügyi alkalmassági követelmény: nem szükséges
- Szakmai gyakorlat területe és időtartama: nem szükséges
KÉPESÍTŐ VIZSGA INFORMÁCIÓK
A szakmai képzés követelményeinek teljesítését a képző intézmény a felnőttképzési adatszolgáltatási rendszerből kiállított tanúsítvánnyal igazolja.
A képesítő vizsgára bocsátás feltétele a tanúsítvány megszerzése.
A képesítő vizsga megszervezéséhez szükséges feltételek és a képesítő vizsga vizsgatevékenységeinek részletes leírása a "KÉPESÍTŐ VIZSGA KÖVETELMÉNYEK" gombra kattintva érhetők el.
AMIÉRT A SOTER-LINE TŰZVÉDELMI ELŐADÓ KÉPZÉS A LEGELŐNYÖSEBB ÖNNEK
- 30 év tapasztalat
- Korszerűen felszerelt központ
- Több telephely
- Kiváló oktatók
- Központi elhelyezkedés
- Képzésenként több csoport évente
- Többféle időbeosztás, rugalmas képzési időpontok
- Hétvégi képzések kéthetente
- Nyári szünet augusztusban
A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ KÉPZÉS - TOVÁBBI FONTOS INFORMÁCIÓ
Tanáraink kivétel nélkül nagy gyakorlattal rendelkeznek, a szakma elismert szakemberei. Ne feledje: Tűzvédelmi előadó képzés a Blahánál. Szakképzés a legjobb áron, a legrövidebb idő alatt, gyakorlott oktatókkal, saját vizsgaszervezéssel.



