Junior frontend fejlesztő képzés - Jövőálló IT szakmát keresel, amellyel a világon szinte bárhol megkezdheted a karrierépítést? Képzésünkön nagy tapasztalatú szakértőkkel várunk, hogy Te is belevághass álmaid megvalósításába!
Mit jelent pontosan a frontend fejlesztés? Azoknak a weboldali elemeknek a fejlesztését, amikkel a felhasználó közvetlenül találkozik egy weboldalon. Frontend fejlesztőként tehát a weboldal azon részéért felelhetsz majd, ami lehetővé teszi az interaktív kommunikációt a felhasználóval. Fontos feladatod lesz az is, hogy dinamikus megjelenést alakíts ki egy weboldalnak, így minden felületen (pl. asztali gép, tablet, okostelefon) jól használható, átlátható lesz. Junior frontend fejlesztő tanfolyamunkon jól hasznosítható, keresett fejlesztői tudáshoz juthatsz. Frontend fejlesztőkből óriási hiány van a munkaerőpiacon, így az egyik legnagyobb hiányszakmában helyezkedhetsz el. A képzésen olyan készségeket szerezhetsz, amelyeknek egyből kézzel fogható eredménye lesz, így bátran megpályázhatsz egy junior frontend fejlesztő állást.
TUDJ MEG TÖBBET!
Teszteld, hogy melyik informatikai pálya a neked való!
0%-os kamattal. Bővebb információt IDE KATTINTVA talál.
AJÁNLATKÉRÉS
✓ FOLYAMATOSAN induló képzések
✓ Óriási géppark, 21 számítógépterem, több mint 700 számítógép (Nem kell saját laptopot hoznia.)
✓ A legújabb szoftverek
✓ Többféle időbeosztás, család és munka mellett is elvégezhető képzések
✓ Oktatóink elismert, gyakorló szakemberek
✓ Részletfizetés, kedvező fizetési lehetőségek
✓ Augusztusban 3 hét nyári szünet
✓ Belvárosi oktatási helyszínek
✓ Ha Önnek számít az oktatók felkészültsége, a tananyag minősége, a szervezők közreműködése, akkor a legjobb helyen jár!
A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ KÉPZÉS CÉLJA
A képzés célja, hogy a résztvevők haladó szinten megismerkedjenek a frontend fejlesztéssel, gyakorlati tudást szerezzenek egy CSS preprocesszor, egy CSS és egy JavaScript keretrendszer/könyvtár, és az egyéb kapcsolódó technológiákról, és Junior frontend fejlesztőként tudjanak elhelyezkedni.
A résztvevők a képzés során olyan tudást szereznek, amellyel magabiztosan meg tudnak oldani nagyobb alkalmazásba illeszkedő kisebb programozási és algoritmizálási feladatokat tapasztalt, szakértő oktatóink iránymutatása mellett.
MIT TANULHATSZ JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ TANFOLYAMUNKON?
- Összetett, jól hasznosítható szakmai tudásanyagot: Részletekbe menően oktatjuk a frontend fejlesztés minden lényeges és kapcsolódó ismeretét, aminek köszönhetően a nagyfokú rálátást szerezhetsz a területről, és bármilyen felmerülő feladatra gyorsan tudnak majd reagálni.
- A HTML5, a CSS3 és a Bootstrap használtatát impozáns megjelenésű weboldalak készítéséhez.
- A Javascriptet és különböző keretrendszereit, amikkel kialakíthatók a weboldal funkciói.
- Adatbázis kezelést, verziókezelést és a cleancode elveket, hogy igazán magas színvonalú weboldalakat készíthess
- Minden olyan képességet és elméleti ismeretet, ami szükséges a munkavállaláshoz. Aki elvégzi a képzést, annak már nem kell további tanfolyamokban gondolkodnia, hiszen azonnal belevághat az álláskeresésbe.



MIÉRT JÓ DÖNTÉS A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ KÉPZÉS?
1. Mert jól használható, naprakész tudást szerezhetsz.
Korunk tech óriásai -például a Facebook, Google, Microsoft- az internetre költöztetik szolgáltatásaikat és termékeiket. Interneten találjuk a filmeket, játékokat és a zenét is. A világ legnépszerűbb webes alkalmazásai olyan technológiákra épülnek, amiket Te is elsajátíthatsz a junior frontend fejlesztő képzés során.
2. Mert könnyű elhelyezkedni egy jól fizető állásban.
A webfejlesztők évek óta rendkívül keresettek a munkaerőpiacon, ráadásul már úgy is lehet jól fizető álláshoz jutni, ha valakinek nincs sokéves tapasztalata. Ez nem meglepő annak fényében, hogy mekkora szükség van ilyen szakemberekre. Miért? Mert web nélkül "megállna" a világ.
3. Mert a frontend webfejlesztés az egyik legkönnyebben elsajátítható terület.
Frontend fejlesztőként viszonylag gyorsabban lehet karriert építeni a többi programozással kapcsolatos területhez képest. Ha valaki szorgalmas, érdeklődik a fejlesztés iránt és kitartó, akkor hamar olyan szintre tud jutni, ami már sok pénzt megér egy cégnek. A szorgos tanulásra szánt energia tehát busásan megtérül!
MIVEL FOGLALKOZIK EGY JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ?
Te leszel az, aki a világ mozgatórugóját fejleszti, hiszen napjainkban minden az interneten, weboldalakon történik. Akár azt is mondhatjuk, hogy ami nincs fent a neten, az nem is létezik.
Egy junior frontend fejlesztő
- készíthet modern webáruházakat, ahol eladni és venni is élmény lesz.
- szórakoztató tartalmakat kínáló weoldalakat alkothat
- egészségügyi szolgáltatások webes felületeit is elkészítheti
- izgalmas, korszerű mobilalkalmazásokat fejleszthet
- olyan nyilvántartó- és vállalatirányítási rendszerek fejlesztésével is foglalkozhat, amik egyszerűvé és hatékonnyá teszik a vállalkozások működését
- És természetesen határ a csillagos ég!
Talán most még nehéz elképzelned, de könnyen lehet, hogy egyszer milliók életét fogja megkönnyíteni valami, amit Te hoztál létre!
KIKNEK AJÁNLOTT A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ TANFOLYAM?
Azoknak az alapismeretekkel nem rendelkező, vagy már IT- és programozási ismeretekben, alapszintű frontend fejlesztési folyamatokban jártas jelentkezőknek, akik szeretnék elsajátítani a képzés során oktatott programozási nyelveket, vagy szeretnék bővíteni ismereteiket a frontend fejlesztés terén. A képzésünk elérhető minden olyan IT- és programozás iránt érdeklődő személy számára, aki megfelel a belépési feltételeknek, és szeretne szakmai képesítést szerezni.
A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ KÉPZÉS TÉMAKÖREI
- HTML ismeretek
- CSS ismeretek
- JavaScript ismeretek
- Az SCSS preprocesszor
- A Bootstrap 4 CSS keretrendszer
- Az Angular keretrendszer
- Google Firebase és FireSore
- Projektfeladat
A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ KÉPZÉS FELÉPÍTÉSE
Amennyiben már rendelkezel erős webfejlesztési ismeretekkel, akár már ezen a területen dolgozol és van benne tapasztalatod, a Webfejlesztő tanfolyamunkat javasoljuk, hogy ne kelljen az alapoktól átismételni a témakört.
JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ KÉPZÉS - ÁRAK ÉS TERVEZETT IDŐPONTOK
szombat
08:30 - 16:00
10
600 000 Ft
66 665 Ft
8 x 66 665 Ft
szombat
08:30 - 16:00
10
600 000 Ft
66 665 Ft
8 x 66 665 Ft
hétfő, szerda
17:30 - 20:30
10
600 000 Ft
66 665 Ft
8 x 66 665 Ft
hétfő, szerda
17:30 - 20:30
10
600 000 Ft
66 665 Ft
8 x 66 665 Ft
kedd, csütörtök
09:00 - 15:30
6
600 000 Ft
120 000 Ft
4 x 120 000 Ft
kedd, csütörtök
09:00 - 15:30
6
600 000 Ft
120 000 Ft
4 x 120 000 Ft
szombat
08:30 - 15:30
10
600 000 Ft
66 665 Ft
8 x 66 665 Ft
szombat
08:30 - 15:30
10
600 000 Ft
66 665 Ft
8 x 66 665 Ft

A tanórák az előre meghirdetett oktatási időpontokban zajlanak, valós idejű, élő online órák keretében. Ezekben az időpontokban az oktató és a tanfolyami résztvevők a Microsoft Teams felületre csatlakozva kommunikálnak egymással. Így az oktatóval és a csoport többi tagjával végig lehetőség van a kapcsolattartásra.
A képzéseket megfelelő létszám esetén indítjuk, ennek hiányában a tervezett kezdési időpontot későbbi kezdésre módosítjuk!
A tanfolyam díját rendezheti utalással, bankszámlaszámunk: 11708001-20366780 Kérjük, hogy az átutalás megjegyzés rovatában szíveskedjen feltüntetni – a képzés pontos megnevezését és a képzésen résztvevő személy nevét.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ
Kérdéseivel forduljon bizalommal tanfolyamvezető kollégánkhoz!
Vitéz Júlia • + 36 1 887 2352 • +3630 913 0904 • info@soterline.huA TANFOLYAM ALAPADATAI
A képzés pontos megnevezése: Junior frontend fejlesztő
A képzés azonosítója: 06134004
Ágazat megnevezése: Informatika és távközlés ágazat
A tanfolyam helyszíne: 1073 Budapest, Erzsébet krt. 7.
A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ TANFOLYAM MEGKEZDÉSÉHEZ SZÜKSÉGES BEMENETI FELTÉTELEK:
- Iskolai előképzettség: középfokú végzettség
- Szakmai előképzettség: nem szükséges
- Egészségügyi alkalmassági követelmény: nem szükséges
- Szakmai gyakorlat területe és időtartama: nem szükséges
A KÉPZÉS RÉSZLETES TEMATIKÁJA
HTML ismeretek
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő megismerje azokat a technikákat, amely segítségével az oldal felépítése szemantikus tagekkel megoldható. Képessé válik audió, és videó elemek beágyazására, és vektoros képformátum használatára is. Képes lesz weboldalak keresőoptimalizálással és akadálymentesítéssel kapcsolatos optimalizációs feladatait elvégezni. Használni tudja az OpenGraph protokollt, és social media oldalakon megoszthatóvá tudja tenni az oldalt.
- Szemantikus elemek: article, aside, details, figcaption, figure footer, header, main, mark, nav, section, summary, time
- SEO: strukturált címsorok, a képek alt tulajdonsága, meta tagek
- Akadálymentesség: a WCAG 2 és a WAI-ARIA szabványok, és a hangosfelolvasó szoftverek
- Az OpenGraph protokoll: weboldal megosztása social media oldalakon egyedi szöveggel, képpel
- Hangfájlok, videófájlok, és vektoros SVG elemek beágyazása.
CSS ismeretek
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő megismerje azokat a technikákat, amely segítségével reszponzív weboldalakat tud készíteni. Képes lesz egyszerűbb animáció és átmenetek elkészítésére, és egyéb vizuális effektek használatára.
- Floatolás: floatolt elemek használata, és clearfix technika
- Elemek pozícionálása: a static, relative, absolute, fixed, és sticky pozícionálás
- Összetett szelektorok: before, after, és not szelektorok
- Hatások: lineáris, körkörös, és diagonális átmenetek használata, szövegek, és dobozok árnyékolása, lekerekített sarkok
- Animációk: átmenetek és összetett animációk készítése, 2D-s, és 3D-s transzformációk
- A flebox alapú elrendezés és az új natív grid layout használata
- Reszponzív oldalak készítése, media query-k használatával
- Custom property-k azaz CSS változók használata
JavaScript ismeretek
A tanfolyam célja, hogy a képzésben résztvevők megismerjék a kliensoldali programozást, és a benne rejlő lehetőségeket a javascript nyelv haladó szintű használatával. Elméleti szinten részletesebben megismerik a JavaScript engine-t, annak működését, valamint két nehezebben emészthető témakör, a this, és az aszinkron programozás rejtelmeiben is betekintést nyernek. Megismerkednek a funkcionális, és az objektumorientált programozási paradigmákkal is.
- Változók: let, const, hoisting, shadowing, TDZ, scope
- Függvények: function definition, function declaration, function expression, closure, callback, arrow function, rest parameter, default parameter
- Tömbök: tömb metódusok, típusos tömbök, és a funkcionális programozás alapjai
- Szövegek: spread operator, template literal, és a tagged template lireral, új string metódusok
- Számok és a Math objektum: bináris és oktális literál, a BigInt típus, metódusok
- Data destructuring: tömbök és objektumok átstrukturálása, adatok felcserélése, alapértelmezett értékek
- A Date objektum: dátumok kezelése
- Adatok tárolása: cookie, sessionStorage, localStorage
- A JavaScript modul rendszere: az import, és az export utasítás használata
- A Regexp objektum: mintakeresés sztringekben, a REgxp objektum használata
- Hibakezelés: a try-catch-finally utasítások, hibák dobása, és kezelése
- Aszinkron programozás: események, setTimeout, xmlHttpRequest, a Promise objektum,
- aszinkron függvények, és generátor függvények
- Prototípus alapú öröklődés: a prototype, __proto__ és a [[Prototype]] közötti különbségek,
- property descriptorok
- Objektumorientált programozás: az objektumorientált programozás alapelvei, a class pattern alkalmazása.
Az SCSS preprocesszor
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevők megtanulják használni a SASS/SCSS preprocesszort, mely segítségével hatékonyabb, dinamikusabb CSS kódot tudnak írni, ez pedig a fejlesztést egyszerűbbé, és gyorsabbá teszi. Gyakorlati példák alapján elsajátítják az SASS/SCSS alapjait, és a UI komponensekhez tartozó CSS kód moduláris szervezését, mely nagyban növeli az újra felhasználhatóságot.
- Mi az a CSS preprocesszor, a SASS/SCSS, és mi a különbség közöttük?
- Nesting, azaz szelektorok egymásba ágyazása, a parent selector szintaxis, és BEM CSS elnevezési konvenció
- Változók: változók létrehozása, scope, shadowing, interpolation
- Az SCSS fájlok struktúrálása: a @use, @import, és @forward rule-ok
- Mixinek, placeholderek, és az @extend rule
- Beépített modulok használata
- Vezérlési szerkezetek használata: if..else, for, each, while
- Függvények: a beépített függvények használata, és saját függvények írása
A Bootstrap 4 CSS keretrendszer
A tananyagegység célja, hogy a képzésben résztvevő megismerkedjen a Bootstrap 4 CSS keretrendszerrel, amely segítségével sokkal gyorsabban lesz képes reszponzív weboldalak elkészítésére. Megismeri a keretrendszer nyújtotta előre megírt komponenseket, és akár saját CSS kód írása nélkül is képes lesz összetett weboldalak elkészítésére a SEO és akadálymentességi szempontokat is szem előtt tartva.
- Mik a CSS keretrendszerek, miért használjuk őket, mi a Bootstrap?
- Rácsrendszer: A Boostrap 4 rácsrendszer használata. A container, row, és col és offset osztályok
- A Boostrap és az akadálymentesség
- Komponensek, és használatuk: Alerts, Badge, Breadcrumb, Buttons, Card, Forms, Input group, Jumbotron, List group, Media object, Modal, Navbar, Pagination, Progress
- Dinamikus komponensek: Carouse, Accordion, Modal, Tooltip
- Utility osztályok: Colors, Display, Flex, Screen readers, Shadows, Sizing, Spacing, Text
- FontAwesome ikonok
Az Angular keretrendszer
A modul célja, hogy a képzésben résztvevők megtanulják használni a Google által fejlesztett, és egyben legnépszerűbb javascript keretrendszert, az Angular-t, mely nyílt forráskódú, ingyenesen hozzáférhető, és nagyban megkönnyíti, meggyorsítja a kliensoldali alkalmazásfejlesztést. Gyakorlati példák alapján elsajátítják az Angular alapjait. Képesek lesznek elkészíteni egyszerű, komponens alapú kliensoldali alkalmazásokat az Angular2 és frissebb keretrendszerben.
- A NodeJS
- Az npm csomagkezelő
- Függőségek telepítése
- Bevezetés az Angular alapú fejlesztésbe
- TypeScript alapok és speciális típusok
- TypeScript objektum orientált alapelvek
- TypeScript objektum típusok és osztályok
- Angular projekt felépítése és az adatkötések
- Angular áttekintés, Angular alapú rendszerek felépítése
- Angular adatkötés és a dependency injector
- Komponensek és direktívák a gyakorlatban
- Angular input-output tulajdonságok, komponensek interakciója
- Pipe - adatok transzformálása
- Beépített direktívák és egyéni direktívák készítése
- A HTTP Client és a Routing - avagy ajax és Angular
- Angular Observable - reaktív programozási alapelvek
- HttpClient - kapcsolat a szerverrel
- CRUD - alapvető adat-műveletek
- Async - a beépített async pipe használata
- Routing - útválasztás
- Űrlapok az Angular alkalmazásokban
- Sablon változók a gyakorlatban
- Sablon alapú űrlapok
- Reaktív űrlapok
- Dinamikus űrlapok
- Dinamikus űrlapok bemutatása közös kódolással
- Unit tesztek Angular keretrendszerben
- Unit teszt keretrendszerek
- Async metódusok tesztelése
- A Karma és a Jasmine használata
Google Firebase és FireSore
A modul célja, hogy a képzésben résztvevők megtanulják használni a Google FireBase használatát, amely segítségével alkalmazásaikban egyszerűen meg tudják valósítani a felhasználók authenktikációját, az adatok tárolását NoSQL adatbázisban, és az elkészült alkalmazás publikálását. Gyakorlati példák alapján elsajátítják hogyan tudják az Angular keretrendszert együtt használni a FireBase-el együtt.
- A NoSQL adatbázisok alapjai, a BSON formátum
- Az SQL és NoSQL adatbázisok összehasonlítása, elnevezése, adatszerkezet
- Felhasználók autenktikációja a FireBase segítségével
- CRUD műveletek
- Hosting: alkalmazás publikálása
- Biztonsági beállítások
Projektfeladat
A modul célja, hogy a képzésben résztvevők a képzés során elsajátított tananyagegységek során tanultakat együttesen, keretbe foglalva használják egy komplex, gyakorlati projektfeladat keretein belül.
- Irányítás mellett megvalósítandó önálló feladat.
- Komplex alkalmazás fejlesztése a képzésben elsajátított tudás keretein belül
A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ SZAKKÉPESÍTÉSSEL ELLÁTHATÓ MUNKAKÖR LEÍRÁSA:
A Junior front-end fejlesztő, -a SEO szempontokat betartva- szabványos HTML kódokat ír, szemantikus elemeket használ. A gyakorlatban alkalmazza haladó CSS ismereteit. Responsive weboldalakat készít és a gyakorlatban alkalmazza a mobile-first szemléletmódokat. A stílusok hatékonyabb, gyorsabb megírásához CSS preprocesszort és CSS keretrendszert használ.
JavaScript ismeretei felhasználásával kódolási konvenciókat és a tiszta kód elveket követve, egyszerűbb algoritmizálási feladatokat old meg. Alkalmazásokat fejleszt JavaScript keretrendszer/könyvtár segítségével, illetve unit teszteket ír és olvas munkája ellenőrzéséhez. Verziókövető rendszert használ a csoportos és/vagy egyéni projektjei során. Build eszközt használ a projekt elkészítése, összerakása során. Rutinszerűen alkalmaz egy integrált fejlesztőeszközt.
A JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ SZAKKÉPESÍTÉS TÁRSADALMI-GAZDASÁGI HASZNOSÍTHATÓSÁGÁNAK BEMUTATÁSA (MUNKAERŐ-PIACI RELEVANCIÁJA):
A hazai informatikai munkaerőpiacon sok ezer új állás tölthető be fejlesztőként. A programozók közül a frontend fejlesztők az egyik legkeresettebbek, hiszen minden alkalmazás, ami rendelkezik grafikus felhasználói felülettel, az ő munkájukat dicséri. Természetesen a JavaScript nyelv és keretrendszerek/könyvtárak ismeretével lehetőség van továbbfejlődni akár szerveroldali-, mobil- vagy asztali alkalmazások fejlesztésének irányába is. Mivel a JavaScript az elmúlt 25 évben a kliensoldali alkalmazások elsődleges nyelve, így az eddig elkészített alkalmazásokat több tíz évig még folyamatosan életben kell tartani, így a JavaScript nyelv kiszorítása a következő években egyáltalán nem várható, sőt a nyelv évről évre egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ezenkívül a fogyatékkal élők számára akadálymentesen használható alkalmazások készítése is a feladatuk. A szoftverek minőségét folyamatosan biztosítani kell, hiszen a hibásan üzembe állított szoftverek mérhető károkat képesek okozni. Így feladatuk nem csak új rendszerek fejlesztése, hanem már meglévők frissítése, a mai modern kor elvárásainak, újabb szabványainak, és a változó jogszabályoknak megfelelővé tétele.
KÉPESÍTŐ VIZSGA INFORMÁCIÓK
A szakmai képzés követelményeinek teljesítését a képző intézmény a felnőttképzési adatszolgáltatási rendszerből kiállított tanúsítvánnyal igazolja.
A képesítő vizsgára bocsátás feltétele a tanúsítvány megszerzése.
A képesítő vizsga megszervezéséhez szükséges feltételek és a képesítő vizsga vizsgatevékenységeinek részletes leírása a "KÉPESÍTŐ VIZSGA KÖVETELMÉNYEK" gombra kattintva érhetők el.
MIÉRT VÁLASSZA A SOTER-LINE OKTATÁSI KÖZPONTOT?
- 30 év tapasztalat
- Gyakorlatorientált a képzés
- Oktatóink nagy tapasztalattal és magas kvalitással rendelkező szakemberek
- Piacképes szakkompetenciát szerezhet
- Korszerűen felszerelt gyakorló termek
- Havi részletfizetési lehetőség
- Több, mint 700 korszerű számítógép
- Hétvégi képzések kéthetente
- Nyári szünet augusztusban
- Képzéseinkből évente több csoportot is indítunk
- Többféle időbeosztás, rugalmas képzési időpontok
ÖNNEK AJÁNLJUK
Semmi kétség nem fér hozzá, hogy a mobileszközök használata rohamtempóban hódította meg...
C# programozó képzés - Ajánljuk mindenkinek a C# programozó tanfolyam elvégzését, aki sze...
IT biztonság tanfolyam – Szeretettel várjuk képzésünkön azokat, akik megismerkednének a ...
Java programozó tanfolyam - Válj Te is junior Java fejlesztővé! Ha mindig is érdekelt a prog...
PLC haladó tanfolyam - A Siemens S7 300/400/1200/1500-as PLC családok igen sok - az általáno...
Programozási alapismeretek tanfolyam - Szeretnél belevágni a programozásba? Ha igen, akkor ez...
Python programozó tanfolyam – Ismerd meg napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő programoz...
Szoftvertesztelő tanfolyam – Olyan tudást keresel, amellyel könnyen elindulhatsz egy sikeres...
Webdesigner tanfolyam - Könnyen hasznosítható szaktudást keresel? Érdekel a weboldalak látv...
AZ JUNIOR FRONTEND FEJLESZTŐ KÉPZÉSSEL KAPCSOLATOS TOVÁBB FONTOS INFORMÁCIÓ
Tanáraink kivétel nélkül nagy gyakorlattal rendelkeznek, a szakma elismert szakemberei. Ne feledje: Junior frontend fejlesztő képzés a Blahánál. Szakképzés remek áron, rövid idő alatt, gyakorlott oktatókkal.



