Ha úgy érzi, hogy rengeteg empátia, tolerancia, tisztelet lakozik Önben, és nincsenek előítéletei, fenntartásai a sajátos nevelési igényű gyerekekkel szemben… Sőt, éppen ellenkezőleg: legszívesebben az ő életminőségüket tenné jobbá, akkor a gyógypedagógiai asszisztens képzés a lehető legjobb lehetőség, hogy igazán Önhöz illő szaktudást szerezzen.
A gyógypedagógiai asszisztens egy kétségtelenül tiszteletre méltó céllal végzi munkáját, hiszen a társadalom legkiszolgáltatottabb tagjainak fejlődéséért dolgozik. Ezen cél megvalósításához azonban nagyon sok gyógypedagógiai módszert szükséges ismernie, amiket magabiztosan, hatékonyan kell alkalmaznia. A Soter-Line gyógypedagógiai asszisztens képzés során a résztvevők tapasztalt szakemberek segítségével tanulhatnak meg minden ilyen kompetenciát!
0%-os kamattal. Bővebb információt IDE KATTINTVA talál.
AJÁNLATKÉRÉS
✓ Amennyiben szükséges, segítünk a gyakorlati hely keresésben!
✓ FOLYAMATOSAN induló képzések
✓ Többféle időbeosztás, család és munka mellett is elvégezhető képzések
✓ Oktatóink elismert, gyakorló szakemberek
✓ Részletfizetés, kedvező fizetési lehetőségek
✓ Augusztusban 3 hét nyári szünet
✓ Belvárosi oktatási helyszínek
✓ Ha Önnek számít az oktatók felkészültsége, a tananyag minősége, a szervezők közreműködése, akkor a legjobb helyen jár!
MIT KÍNÁL ÖNNEK A SOTER-LINE GYÓGYPEDAGÓGÓIAI ASSZISZTENS KÉPZÉS?
„A gyógypedagógiai munka alapja az embernevelés, és – minden más pedagógusi munkával egyetemben – gyakorlatilag művészetnek tekinthető.”
-Illyés Gyuláné Dr. Kozmutza Flóra
Érdekli a pedagógia, és megismerné egy speciális területét, a gyógypedagógiát? Szívesen dolgozna olyan intézményben, ahol sajátos nevelési igényű vagy fogyatékkal élő gyerekekkel foglalkozhat, és segítheti a mindennapjaikat könnyebbé tenni?
Tanuljon gyógypedagógiai asszisztens képzésünkön, és a bizonyítvány megszerzése után gyógypedagógus vagy pedagógus kolléga munkáját segítve teheti gördülékenyebbé az intézménybe járó, segítségre szoruló gyerekek mindennapjait!
Tanulmányai során nemcsak gyógypedagógiai ismeretekkel gazdagodhat, de elsajátíthatja a jövendőbeli munkájához szükséges pedagógiai és pszichológiai ismereteket is.
Intézményünk képzése államilag elismert tanúsítvány megszerzésével zárul, ami szükséges a szakképesítő vizsga letételéhez. Ha megszerezte a szakképesítő bizonyítványt, akkor integrált és speciális bölcsődékben, óvodákban, iskolákban, gyermekotthonokban helyezkedhet majd el.
MIRŐL SZÓL A GYÓGYPEDAGÓGIA?
A gyógypedagógia egy speciális terület a pedagógián belül, ami a számos hasonlóság mellett néhány szempontból eltér az általános pedagógiától. A gyógypedagógiai nevelés ugyanis a rehabilitációs fejlesztések körébe tartozik. Olyan speciális pedagógiai tevékenység, ami az SNI-s gyerekek nevelésére, oktatására, személyiségfejlesztésére irányul. A gyógypedagógia egyedisége abban rejlik, hogy sérült személyekkel foglalkozik, akiknek fejlődése, személyisége eltér a normálistól, ezért fejlesztésük speciális ismereteket és képességeket igényel.



MIÉRT RENDKÍVÜL FONTOS EGY GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS MUNKÁJA?
A gyógypedagógiai asszisztens a gyógypedagógus első számú segítője. A másik oldalról nézve pedig a fejlesztésre szoruló, fogyatékkal élő gyermek vagy felnőtt legfőbb támasza, a normális élethez vezető kapocs.
A gyógypedagógiai asszisztens elsődleges feladata, hogy mindig a fejlesztett személy közelében legyen, és minden segítséget megadjon neki nem csak a tanulásban, hanem a mindennapi élet elemi tevékenységeinek végzésében is.
Nagyon sokszor ő az a személy, aki a legbensőségesebb viszonyt ápolja a speciális intézményben lakó, nevelkedő vagy tanuló, fogyatékkal élő emberrel. Munkája megkezdése előtt minden esetben tájékozódik a sérült/akadályozott gyermek vagy felnőtt korábbi fejlődésmenetéről, szociokulturális hátteréről, aktuális helyzetéről.
ELHELYEZKEDÉSI LEHETŐSÉGEK A GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS KÉPZÉS ELVÉGZÉSE UTÁN:
A gyógypedagógus asszisztenseket tárt karokkal várják a fogyatékos személyek számára létrehozott intézmények, otthonok, közösségi csoportosulások. Ide tartoznak az
- oktatási-nevelési intézmények,
- speciális nevelést igénylők közösségei,
- fogyatékosok napközi otthonai,
- szociális foglalkoztatók,
- egészségügyi intézmények,
- szanatóriumok.
PONTOSAN MILYEN FELADATAI VANNAK EGY GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENSNEK?
Tanítja a fejlődésben visszamaradott fiatalokat, nevelő- és fejlesztő célú foglalkozásokat tart hol egyénileg, hol csoportban. Van, hogy egyszerűen csak felügyelnie kell a tanulókat, vagy kísérőként kell vigyáznia rájuk. A gyógypedagógiai asszisztens tanfolyam által szerzett tudásának köszönhetően az esetlegesen felmerülő gondozási feladatokat is el tudja látni. Néha kisebb adminisztrációs feladatokat is kaphat, de ezek nem képezik jelentős részét a munkakörének.
A GYÓGYPEDAGÓGUS ASSZISZTENS KÉPZÉS TEMATIKÁJA
Pedagógiai, pszichológiai ismeretek
A tanegység elsajátítása során a résztvevők megismerkednek a pedagógiai, pszichológia, személyiségfejlődés, szocializáció fogalmaival, valamint a fejlődéslélektan, személyiséglélektan és szociálpszichológia ismereteivel.
Oktatott témakörök:
- A gyermek megismerésének lehetőségei, módszerei
- A gyógypedagógia rendszere
- A gyógypedagógiai alapfogalmak, csoportok és tulajdonságaik
- A pedagógia szakmai terminusai, a pedagógia mint tudomány.
- A pedagógus személyisége, attitűdje, hogyan hat a személyiségfejlődésre
- A személyiség fejlődését befolyásoló tényezők, és kapcsolatrendszerük
- A szocializációval kapcsolatos szakmai ismeretek
- Az anya-gyermek kapcsolat jelentősége, a kötődés fogalma, típusai, valamint a hospitalizáció káros hatásai
- Az életkori szakaszok és általános jellemzőik
- Az emberi szükségletek rendszere, és a szükségletek egymásra gyakorolt hatása
- Fejlődéslélektani, személyiséglélektani és szociálpszichológiai ismeretek
Általános gyógypedagógia ismeretek
A képzés során a családdal történő kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás szabályaival, a sérült gyermek családi nevelésének sajátosságaival, a gyógypedagógia szakmai terminusaival, a korai fejlesztéssel és a szakértői bizottságok munkájával kapcsolatos ismerteket sajátíthatják el a résztvevők.
Oktatott témakörök:
- A családdal történő kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás szabályai, a sérült gyermek családi nevelésének sajátosságai.
- A gyógypedagógia szakmai terminusai
- A korai fejlesztés tartalma, jelentősége, törvényi háttere
- A környezeti veszélyeztető tényezők
- A szakértői bizottságok munkája, a gyógypedagógiai diagnózis felállításának folyamata
- Az egyes fogyatékosságokat előidéző okok
Speciális gyógypedagógia ismeretek
A képzés résztvevői a beszéd-, a hallás- a látásfogyatékossággal élők, a mozgáskorlátozottak, autisták, tanulási zavarokkal küzdők, értelmi fogyatékosok, stb. csoportjaival nevelésükkel, oktatásukkal, fejlesztésük lehetőségeivel a Meixner módszer jellemzőivel kapcsolatos ismereteket tanulhatják meg a tanegység keretében.
Oktatott témakörök:
- A beszédfogyatékosság csoportjai, nevelésük, oktatásuk, fejlesztésük lehetőségei, a beszédfogyatékosság hatása a személyiség fejlődésére.
- A hallásfogyatékosság csoportjai nevelésük, oktatásuk, fejlesztésük lehetőségei, önkiszolgálásra nevelésének, higiénés szokásainak sajátosságai.
- A hallássérülés hatása a gyermek személyiségfejlődésére.
- A látásfogyatékosság csoportjai, nevelésük, oktatásuk, fejlesztésük lehetőségei, a látássérülés hatása a pszichés fejlődésre.
- A látássérült gyermek önkiszolgálásra nevelésének, higiénés szokásainak sajátosságai.
- A látássérültek speciális taneszközei, eszközei.
- A Meixner módszer jelentősége.
- A mozgáskorlátozottság csoportjai, nevelésük, oktatásuk, fejlesztésük lehetőségei, speciális taneszközei, eszközei, gyógyászati és rehabilitációs eszközei.
- A mozgáskorlátozottság hatása a személyiség fejlődésére.
- A protetikus környezet fogalma, fajtái, és az autizmust magyarázó elméletek.
- A súlyos, halmozott fogyatékos állapot jellemzői, a fejlesztő gondozásuk alapelvei.
- A tanulási zavarok, a diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia sajátosságai, a fejlesztés lehetőségei.
- Az ADHD megjelenési formái, nevelésük, oktatásuk, fejlesztésük lehetőségei.
- Az autizmus spektrumzavar jellemzői, autizmus spektrumzavarral élő személyek nevelésének, oktatásának, fejlesztésének lehetőségei.
- Az értelmi fogyatékosság csoportosításának lehetősége, jellemzőt, nevelésük, oktatásuk, fejlesztésük lehetőségei.
GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS KÉPZÉS - ÁRAK ÉS TERVEZETT IDŐPONTOK
szombat
08:30 - 16:00
8
320 000 Ft
45 715 Ft
6 x 45 715 Ft
szombat
08:30 - 16:00
8
320 000 Ft
45 715 Ft
6 x 45 715 Ft
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ
Kérdéseivel forduljon bizalommal tanfolyamvezető kollégánkhoz!
Mudri Krisztina • + 36 1 887 2361 • +36 30 260 3825 • info@soterline.huA TANFOLYAM ALAPADATAI
A képzés pontos megnevezése: Pedagógiai munkatárs (Gyógypedagógiai asszisztens)
A képzés azonosítója: 01194001
A tanfolyam helyszíne: 1073 Budapest, Erzsébet krt. 7.
KAPCSOLÓDÓ KÉPZÉSEK
A GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS KÉPZÉS MEGKEZDÉSÉHEZ SZÜKSÉGES BEMENETI FELTÉTELEK:
- Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
- Szakmai előképzettség: nem szükséges
- Egészségügyi alkalmassági követelmény: nem szükséges
- Szakmai gyakorlat területe és időtartama: nem szükséges
A GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS SZAKKÉPESÍTÉSSEL ELLÁTHATÓ LEGJELLEMZŐBB MUNKAKÖR LEÍRÁSA:
A gyógypedagógiai asszisztens bölcsődében, integrált óvodában, iskolában, speciális óvodában, iskolában, speciális gyermekotthonban, speciális lakásotthonban és felnőtt fogyatékosok intézményeiben, felsőfokú végzettségű szakember, irányítása mellett végzi szakirányú munkáját. Részt vesz a közvetlen gyógypedagógiai munkában az intézményen belüli és kívüli programok, szabadidős tevékenységek előkészítésében, szervezésében és lebonyolításában. Felügyeli, kíséri a gyermekeket/tanulókat, csoportokat.
A gyógypedagógus/pedagógus útmutatásai alapján ellátja a sajátos nevelési igény-specifikus, fogyatékosság-specifikus, gyógypedagógiai asszisztensi feladatokat. Közreműködik a sajátos nevelési igényű személyek körében végzett általános jellegű nevelési, oktatási, gondozási feladatokban, a tanórák előkészületeiben és lebonyolításában, a higiénés szokásrendszer kialakításában, valamint a közösen végezhető munkatevékenységekben. Segít az intézmény és a család kapcsolatának koordinálásában. Betartja a titoktartási kötelezettséget.
Munkáját a sajátos nevelési igényű, fogyatékos személyekkel, családtagjaikkal, és más szakemberekkel történő kölcsönös tisztelet, tolerancia és hatékony kommunikáció határozza meg.
A GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS SZAKKÉPESÍTÉS MUNKAERŐ-PIACI RELEVANCIÁJA, HASZNOSÍTHATÓSÁGA:
A gyógypedagógiai asszisztens az integrált és szegregált gyógypedagógiai intézményben dolgozó szakember. Az oktatásban az integráció és a szegregáció önmagában nem jelent értékkülönbséget. Mindkettő működhet szakmailag jól, mindkettőre szükség van. Ebben a működésben kap releváns szerepet a gyógypedagógiai asszisztens képesítés. Az SNI-s gyermek/tanuló teljesítményét, sikeres fejlődését egyebek között a velük foglalkozó szakemberek képzettségének minősége garantálja. E képesítésben ölt testet annak a szakmai hálónak a bővítése, mely a pedagógus és a gyógypedagógus mellett biztosítja az SNI-s személy sérüléséből adódó hátrányainak kiegyenlítését és a családdal történő együttműködést.
A GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS SZAKKÉPESÍTÉSSEL RENDELKEZŐ KÉPES:
- olvasott, írott köznyelvi és szakmai szöveget megérteni
- köznyelvi és szakmai szöveget írni
- információk gyűjtésére
- empátiára, toleranciára
- adekvát kommunikációra
- konfliktusmegoldásra
- a szabadidős tevékenységek önálló szervezésére
- gondozási, önkiszolgálási feladatok irányítására
- munkatevékenységek szervezésére, megvalósítására
- hatékony munkára a gyógypedagógussal együttműködve
- nevelési módszerek megválasztására, alkalmazására
- foglalkozások eszközeinek előkészítésére
- differenciált bánásmódra
- a különleges bánásmódot igénylő gyermek felismerésére
- a gyógypedagógus/pedagógus által kijelölt feladatok végrehajtására
- ügyeleti feladatok ellátására
- munkatevékenységek szervezésére, megvalósítására
KÉPESÍTŐ VIZSGA INFORMÁCIÓK
A szakmai képzés követelményeinek teljesítését a képző intézmény a felnőttképzési adatszolgáltatási rendszerből kiállított tanúsítvánnyal igazolja.
A képesítő vizsgára bocsátás feltételei:
- A szakmai képzés követelményeinek teljesítéséről, a képző intézmény által kiállított tanúsítvány.
- Minden egyes tananyagegység zárófeladatainak a sikeres teljesítése.
Egyéb feltételek: Az iskolarendszeren kívüli képzésben a 40 órás szakmai gyakorlat teljesítését igazoló dokumentum leadása a képző részére a képzés befejezéséig.
A képesítő vizsga megszervezéséhez szükséges feltételek és a képesítő vizsga vizsgatevékenységeinek részletes leírása a "KÉPESÍTŐ VIZSGA KÖVETELMÉNYEK" gombra kattintva érhetők el.
MIÉRT VÁLASSZA A SOTER-LINE OKTATÁSI KÖZPONT GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS KÉPZÉSÉT?
- 30 év tapasztalat
- Korszerűen felszerelt gyakorló termek
- Gyakorlatorientált a képzés
- Központi elhelyezkedés
- Oktatóink nagy tapasztalattal és magas kvalitással rendelkező szakemberek
- Piacképes szakkompetenciát szerezhet
- Hétvégi képzések kéthetente
- Nyári szünet augusztusban
- Képzéseinkből évente több csoportot is indítunk
- Többféle időbeosztás, rugalmas képzési időpontok
A GYÓGYPEDAGÓGIAI ASSZISZTENS KÉPZÉSSEL KAPCSOLATOS TOVÁBB FONTOS INFORMÁCIÓ
Tanáraink kivétel nélkül nagy gyakorlattal rendelkeznek, a szakma elismert szakemberei. Ne feledje: Gyógypedagógia asszisztens képzés a Blahánál. Felnőttképzés remek áron, rövid idő alatt, gyakorlott oktatókkal.
A SOTER-LINE INTÉZMÉNYCSOPORT TOVÁBBI SZOLGÁLTATÁSAI
MÁSOK EZEKET AZ OLDALAKAT IS MEGNÉZTÉK
Pedagógiai asszisztens képzés (Pedagógiai munkatárs)
Miről szól egy pedagógiai asszisztens munkája?
Munka vagy hivatás gyógypedagógiai asszisztensként dolgozni?
Pedagógus továbbképzés
Közművelődési munkatárs képzés
Közművelődési szakember képzés
Kulturális rendezvény szervezője képzés (Rendezvényszervező tanfolyam)