„Egy alkotásra három válasz létezik: igen, nem és WOW! Mi a WOW-t célozzuk meg.” /Milton Glaser/
Intézményünk egyik legnépszerűbb képzése a Grafikus szakmai tanfolyam, ezért összegyűjtöttünk számos hasznos információt, hogy mire készüljön az, aki ezt a szakmát választja.
Méltán érdekel annyi embert ez a képzés, hiszen aki művészi vénával van ellátva, rendszerint nehezen tűri a monotonitást, a keretek közé szabott irodai munkát, és nem is szívesen csinálja.
Aki Grafikusnak tanul, főleg azért teszi, mert az eredendően művészi beállítottságát szeretné jól fizető szakmaként kamatoztatni úgy, hogy közben imádja is azt, amit csinál.
De mivel is foglalkozik egy Grafikus?
Erre a kérdésre több válasz is adható. Sokan azt gondolják, hogy „mindennel”, de ez koránt sincs így, sőt. Pályakezdőként nem kell minden, szakmához lazán kapcsolódó feladatra (weboldal készítése, hirdetések kezelése, stb.) alkalmasnak lenni, és jobban is értékelik, ha egy grafikus nem próbál mindenhol helytállni, hanem megtalálja azt a területet, amiben ő a profi.
Intenzív grafikus képzést is indítunk, így csupán 7 hónap alatt grafikus képesítést szerezhetsz. Jelentkezz időben, ne maradj le! További információért kattints a gombra:
A Grafikus szakmai képzés hivatalos megfogalmazásában a hallgató az alábbi kompetenciákkal fog rendelkezni:
A grafikus tervezőstúdiókban, reklámügynökségeknél, könyv- és lapkiadóknál, vagy saját vállalkozásban végzi szakmai tevékenységét. Munkája során kézi, illetve szoftveres rajzokat, grafikákat, design-elemeket készít, tervez, azokat nyomdakész állapotba helyezi, brand-et épít saját maga és megbízói részére. Megbízásaiban precízen és pontosan dolgozik, kreatív, önálló, érdeklődő és nyitott az újdonságokra, folyamatosan fejleszti magát és eszközkészletét.
A valóságban persze ennél jóval több irányzat létezik a Grafikus szakmán belül:
- Web és mobil design
- Illusztrációk
- Stock designer
- Játék illusztrátor
- …és ezek határterületei
Intézményünkben egy Grafikus szakmai képzés nagyjából 1-1,5 éves. Ez idő alatt szerzi meg a hallgató mindazt a tudást és szakmaismeretet, mellyel friss pályakezdőként el tud helyezkedni akár alkalmazottként egy ügynökségnél, vállalatnál, vagy saját szabadúszó karrierjét is be tudja indítani.

(Hegyi Beatrix Grafikus vizsgázónk műve)
Hogyan lehet pályakezdőként, friss szakmai bizonyítvánnyal elindítani a karrierünket?
Portfólió, portfólió, portfólió és kapcsolati tőke. Talán ezek a legfontosabbak.
Több, mint 40, magasan 4,5-ös átlag felett végzett csoport után azt tapasztaljuk, hogy hallgatóink már az itt eltöltött tanulmányi idejük alatt rendszeresen vállalnak megbízásokat ismerősöktől, akik – az elvégzett munka alapján – szintén tovább ajánlják őket más ismerőseiknek. Csoportjainkból többen a szakmai záróvizsgán is már olyan vizsgaremekeket mutatnak be, melyet már a képzés alatt megrendelésre készítettek.
A Grafikus szakma épp olyan hivatás, ahol az ajánlás a legjobb önéletrajz. Emellett természetesen elengedhetetlen a szakszerű és profi módon összeállított portfólió, hiszen hiába van az embernek több papírja is a végzettségéről, természetesen itt (is) az elvégzett munka számít igazán. Amellett, hogy van egy kézzel fogható portfóliónk, érdemes ezt egy egyszerű, letisztult weboldalra feltenni. Egy szépen megkomponált weboldal már rögtön eladja magát és készítőjét egyaránt.
Ezen kívül fontos minden kreatív platformot felhasználni (pl. Behance) önmagunk népszerűsítésére, hiszen külföldről is megtalálhatnak a megbízók.
A grafikus munkája során gyakorlatilag teljes mértékben a megbízójától függ, ezért elengedhetetlen a teljes összhang az együttműködés elejétől kezdve. Fontos az igények felmérése, és a folyamatos – munka közbeni – kapcsolattartás is. Ezért is mondják erre a szakmára azt, hogy egy jó grafikus sikeressége 50 százalékban függ a tehetségétől és 50 százalékban a kommunikációs készségeitől.
Szabadúszó, vagy alkalmazott?
Ez az örök kérdés. Gyakorlatilag elmondható, hogy mindkét vonalnak megvannak az előnyei és hátrányai egyaránt.
Egy szabadúszó maga osztja be az idejét, de sokkal jobban függ a megbízások mennyiségétől.
Az alkalmazotti lét ezzel szemben jóval szerteágazóbb lehet, hiszen nem ritka, hogy egy pozíción kívül több „sapkát is a fejünkre kell húzni” – de ez nyilván sokrétűbb tapasztalati tőkével is jár, valamint stabil jövedelemmel.
Kezdőként lehet az utóbbi megoldás mellett döntenek sokan, és mellette próbálják a saját kapcsolati hálójukat kiépíteni az egyéb egyéni megbízásokkal.
Felnőttképzési intézményként a Soter-Line nem tud biztos, bevált módszert javasolni, de azt garantálni tudjuk, hogy a képzés alatt olyan szakmai kompetenciákat biztosítunk, amivel mindkét munkavállalói formában sikereket érhet el.
Hogyan tud a Soter-Line Oktatási Központ segíteni a leendő Grafikusoknak?
Profi, szakképzett oktatókkal dolgozunk évek óta, akik tökéletesen tisztában vannak a szakma igényeivel és értenek ahhoz, hogy adják ezt tovább hallgatóinknak.
Gyakorlatorientált képzésünkbe nagyon sok különböző feladatot építettünk, hogy a képzés végére a hallgató egyaránt tudjon akár egy Adobe Photoshop-ban egy képet retusálni, Adobe Illustrator-ban a saját márkájának logóját megtervezni, vagy Adobe InDesign-ban összeállítani a kampány elemeit egy kiadványba.
A képzés végére hallgatóink közel 40 egyéni munkát készítenek el, ebből állítják össze a záróvizsga elemeként szakmai portfóliójukat, mellyel már lehetőségük van az államilag elismert Grafikus szakmai tanúsítvány megszerzését követően már rögtön elhelyezkedni a szakmában.
Még nem késő jelentkezned őszi grafikus képzéseink egyikére, de fogynak a helyek. Érdekel a grafikus szakma? Képzési időpontokért és jelentkezéshez kattints a gombra!
Ízelítő grafikus képzésünk tananyagából: