Egyre több munkahelyen alkalmazzák az egyterű irodák használatát, főleg a nagyvállalatok, azonban közel sem biztos, hogy ez olyan pozitív hatással van a munkavállalókra, mint ahogyan azt sokan gondolják.
A koncepció lényege az lenne, hogy mivel egy légtérben tartózkodnak a kollégák, jobban tudnak majd egymással kommunikálni és ezáltal sikeresebb lesz a munkavégzés, gyorsabb lesz az információ áramlás. Ilyen helyeken viszont nagyobb lesz a zaj, ami zavarja a koncentrációt ezzel növelve a hibázási lehetőséget és csökkeni fog a privát szféra, amitől az emberek zárkózottabbakká válnak.

A munkavállalók kedvelik a közös tereket, ahol kellemes környezetben elfogyaszthatnak egy kávét és válthatnak néhány szót a kollégákkal. Ezek pozitív benyomást tesznek és hosszabbtávon lehet majd számítani a kollégára, mivel jól érzi majd magát a munkahelyen.
A munkakörnyezet kialakításánál érdemes odafigyelni, hogy azonos munkakörben dolgozó kollégák kerüljenek egy helyre és legyen meg mindenkinek a kellő tere, ahhoz, hogy ne érezze feszengve magát.
Az úgynevezett open office-okban gyakran megnövekszik az e-mail-ezések száma a kollégák között, hiszen közel van a másik kolléga mégsem biztos, hogy szeretnék zavarni a többi dolgozót azzal, hogy hangosan megvitatják az adott munkával kapcsolatos részleteket, vagy szeretnék, hogy éppen hallja még másik 20 kolléga, hogy miről is beszélnek pontosan.
Ezért amennyire előnyös az egyterű iroda, úgy rejthet némi kockázatot is magában, mint például a betegségek terjedése, ami az ilyen nyitott terekben nagyon nehezen tud megszűnni. Sokan a zaj elől is fülhallgatókkal védekeznek, hogy így jobban tudjanak a munkájukra koncentrálni.
Kellemetlen szituációkat is szülhet, amikor a főnökkel vagy a Hr-esek környezetében kell ülnie a dolgozónak, hiszen olyan információkat tudhat meg, ami nem feltétlen rá tartozik.
Érdemes a szervezeti kultúrát átgondolni és annak megfelelően kialakítani a munkaállomásokat, hogy hatékony lehessen a munkavégzés.